Olvasási idő: 5 perc

Fizetős töltőpont létesítése: hogyan épül fel a folyamat? 

Az elektromos autók száma Magyarországon is folyamatosan növekszik. Nem kell ehhez a hivatalos adatokat megnézni, ezt a jelenséget már a hétköznapokban is tapasztalhatjuk, elég, ha odafigyelünk, hogy milyen sok zöld rendszámos járművet láthatunk az utakon. Ez egyben azt is jelenti, hogy az otthoni töltés mellett az út közbeni vagy a célállomásokon található töltésre is nagyobb az igény, ami lehetővé teszi, hogy a fizetős töltőpont létesítése egy gyorsan megtérülő befektetés legyen.

elektromos autó töltő,töltési folyamat, lidl,fali töltők,charge,fizetési,elektromos autó töltő,kwh,elektromos autó,autó,töltési,töltő,esetén,rfid
fizetési,akár, töltést,töltésre,elektromos autó töltő,ft kwh,elektromos autó,elektromos,,autó,töltési,töltő,kwh,,töltés,,esetén,rfid

A fizetős elektromos autó töltőpont létesítése: miért lehet jó lehetőség?

Pár évvel ezelőtt még rengeteg ingyenes töltési lehetőséggel találkozhattak a villanyautósok. Azonban a helyzet mára megváltozott, az állami támogatások átalakultak, valamint a töltőállomások száma is növekedésnek indult, például egyre több benzinkúton találhatunk ilyen állomást. A piacon több új szereplő is megjelent, így sokszor igen tág intervallumban változnak az árak, akár egymástól néhány kilométerre található töltők között is. A publikus és egyúttal ingyenes töltőállomások száma minimálisra csökkent. Legtöbbször már csak egy kapcsolódó szolgáltatás igénybevételével lehet “ingyenes” töltéshez hozzájutni.

Ezért is növekedett meg a saját, fizetős töltőpont létesítése iránt az igény. Ma már minőségi töltőoszlopok közül lehet válogatni, amelyek segítségével hatékonyan láthatjuk el energiával az “odatévedő” elektromos autó tulajdonosokat. Mivel a villanyautózás még mindig viszonylag egy gyerekcipőben járó technológiának számít, a hozzá kapcsolódó szolgáltatások is folyamatosan alakulnak. Az egyik legfontosabb törekvés jelenleg Magyarországon és az Európai Unióban az, hogy minél több töltőállomás legyen, hogy sehol se maradjanak energia nélkül az elektromos járművek.

Ez tökéletes lehetőséget teremt a vállalkozóknak, befektetőknek. Még jelenleg is kialakulóban van a töltőpontok piaca, így ez egy ideális alkalom arra, hogy új szereplők jelenjenek meg. Elég változó, hogy az egyes töltőkön milyen díjszabás szerepel. Van, ahol percdíjat alkalmaznak (bár ez a ritkább, legtöbbször csak a DC villámtöltőknél találkozni ilyesmivel), máshol pedig a felvett kWh alapján számolnak, de vegyes díjazással és fix árral is lehet találkozni. Az igény pedig növekszik, az ingyenes töltés ideje lejárt, így megnyílt az út az árverseny előtt.

Az első lépések megtétele

Ma még könnyedén felkerülhetünk az elektromos autó töltő térképre. A piaci alapon üzemelő töltők ideje megérkezett. Egy fizetős töltőpont létesítése azonban több lépésből áll és bonyolultabb, mint azt egy töltő tulajdonos gondolná. Az egyik legfontosabb lépés, hogy a  vállalkozásnak regisztrálnia kell üzemeltetőként a MEKH-nél (Magyar Energetikai és Közműszabályozási Hivatal), amely során egy egyszeri díjat kell kifizetni, de csatlakozhat egy meglévő üzemeltetői hálózathoz is, hogy még költséghatékonyabb legyen a projekt. Ilyen esetben a megfelelő kezekben az szerződött üzemeltető akár a teljes folyamatot – kiépítetlen töltőpont esetén akár a felméréstől kezdve – levezényelheti, így megkímélve a beruházót a kellemetlen meglepetésektől.

Az egyik legfontosabb tényező, ami az egész befektetés megtérülését befolyásolni fogja, hogy a megfelelő helyre telepítsük a töltőt, valamint ösztönző, de kellő hasznot jelentő árazást alkalmazzunk. Érdemes olyan helyszínt választani, ami elég forgalmas, sok elektromos autót látunk már most is ott közlekedni vagy egy frekventált célállomás (szálláshely, étterem…). Ha ez megvan, akkor jöhet az árazás. Fontos kiemelni, hogy egy AC oszlop esetében a megtérülés általában két-három, DC oszlopnál pedig nagyjából öt évnél van egy átlagos kalkuláció alapján. A költségeken és a díjazás hatékonyságán javíthatunk, ha több töltőállomást építünk ki.

Célszerű szakértővel kivitelezni – Stormi

Nem győzzük hangsúlyozni, hogy akárki nem üzemeltethet fizetős töltőpontot, áramkereskedői engedély szükséges hozzá, azonban manapság már arra is van lehetőség, hogy az üzemeltetést is kiszervezzük egy vállalkozásnak, amely elintézi helyettünk a kiépítést, biztosítja a díjbeszedést, az üzemeltetéshez szükséges mobilappot és a 0-24 órás asszisztencia ügyfélszolgálatot, az időszakos karbantartásokat, valamint rendelkezik a szükséges engedélyekkel. Ha kérdése van vagy érdekli a fizetős töltőpont létesítése, keressen minket bizalommal, és segítünk az elindulásban.

A Stormi egy újhullámos, fizetős töltőpontokat kivitelező és üzemeltető vállalkozás, melyet már több helyszín és cég partneréül választott kedvező telepítési és üzemeltetési feltételei miatt. Az átlagos üzemeltetőkhöz képest jóval barátságosabb díjszabásának köszönhetően a megtérülési idő gyorsabb, mint a régimódi operátorok esetében. A STORMI platformon keresztül nyilvánosan elérhetővé tehetjük a telepített töltőt vagy privátként is szerepelhet az alkalmazásban, úgy, hogy csak a hozzárendelt felhasználók láthassák. Beállítható, hogy ingyenesen vagy pénzért szeretnénk biztosítani a töltést. Megadható az is, hogy bizonyos felhasználóknak legyen csak ingyenes.

stormi logo text dark@4x

Fizetős elektromos autó töltés a Stormi segítségével

Az ügyfelek az alkalmazáson keresztül tudnak fizetni, így a cégnek semmilyen teendője nincs a töltők üzemeltetésével. A MID hiteles fogyasztásmérő segítségével a tulajdonosnak csupán meg kell határoznia egy töltési díjat, amit szeretne kapni a töltések után Ft/kWh alapon, a többit intézi a mérő és a Stormi platform.

Az ügyfélnek csupán le kell töltenie a STORMI alkalmazást, és azon keresztül tud fizetni a töltésért bankkártyával. Az alkalmazás automatikusan számláz a töltések után az ügyfél felé a pontos töltési adatok alapján, ráadásul arra is van lehetőség, hogy céges vagy magánszemélyre kéri a számlát, valamint külön bankkártyát is rendelhet a számlázási profilokhoz.

Az alkalmazásban 3 féle díjat is meghatározhatunk. Az első a töltések utáni díj Ft/kWh alapon. De van lehetőség parkolási díjat is beállítani, mely akkor kerül felszámolásra megadott idő után, ha valaki töltés végeztével is foglalja a helyet. Továbbá, foglalási díjat is beállíthatunk, mert a Stormi alkalmazásban arra is van lehetőség, hogy előzetesen befoglaljunk egy töltőpontot, így mire odaérünk nincs meglepetés, hogy közben valaki más elfoglalta.

stormi logo horizontal text dark@4x

Ajánlott termékek

⚡️GYIK

⚡️Miért érdemes fizetős töltőpontot létesíteni?⚡️

Az elektromos autók száma folyamatosan növekszik Magyarországon, és az ingyenes töltőpontok száma csökken. Ezért a fizetős töltőpont létesítése egy gyorsan megtérülő befektetés lehet, hiszen növekvő igény mutatkozik az ilyen szolgáltatások iránt.

⚡️Milyen lépései vannak egy fizetős töltőpont létesítésének?⚡️

1. Üzemeltetői regisztráció: Regisztrálni kell a MEKH-nél (Magyar Energetikai és Közműszabályozási Hivatal).
2. Megfelelő helyszín kiválasztása: Olyan helyszínt kell találni, ami forgalmas és ahol sok elektromos autó közlekedik.
3. Árazás meghatározása: Az árazásnál figyelembe kell venni a költségeket és a piaci versenyt.
4. Engedélyek beszerzése és kivitelezés: Áramkereskedői engedélyre van szükség, és célszerű szakértő bevonása a kivitelezéshez.

⚡️Miért fontos a helyszín kiválasztása?⚡️

A helyszín meghatározza, hogy mennyi autós fogja igénybe venni a töltőpontot. Érdemes forgalmas helyen vagy frekventált célállomások közelében elhelyezni a töltőpontot, például szállodák vagy éttermek mellett.

⚡️ Milyen árazási modellek léteznek?⚡️

Az árazás történhet percdíj alapon, felvett kWh alapján, vegyes díjazással, vagy fix árral. A megfelelő modell kiválasztása függ a töltő típusától és a piaci viszonyoktól.

⚡️Mennyi idő alatt térül meg a befektetés?⚡️

Általában egy AC töltőoszlop két-három év alatt, míg egy DC töltőoszlop körülbelül öt év alatt térül meg.

⚡️ Hogyan segíthet a Stormi a fizetős töltőpont üzemeltetésében?⚡️

A Stormi egy olyan vállalkozás, amely teljes körű szolgáltatást nyújt a töltőpont létesítésében és üzemeltetésében. Az engedélyek beszerzésétől kezdve a kiépítésen át a díjbeszedésig mindent intéz, és mobilalkalmazást is biztosít a felhasználóknak a fizetéshez.

⚡️ Milyen fizetési lehetőségek vannak a Stormi alkalmazásban?⚡️

Az ügyfelek az alkalmazáson keresztül bankkártyával fizethetnek. Az alkalmazás automatikusan számláz a pontos töltési adatok alapján, és lehetőség van külön számlázási profilok létrehozására is.

⚡️Milyen további díjakat lehet meghatározni a Stormi alkalmazásban?⚡️

1. Töltési díj: Ft/kWh alapon.
2. Parkolási díj: Olyan esetekre, amikor a töltés végeztével is foglalja a helyet.
3. Foglalási díj: Előzetes foglalás esetén.

⚡️ Hogyan lehet kapcsolatba lépni a Stormival?⚡️

A fizetős töltőpont létrehozása vagy üzemeltetése iránt érdeklődők a Stormi weboldalán vagy ügyfélszolgálatán keresztül léphetnek kapcsolatba a vállalkozással.

Mi a véleményed?
Loading spinner

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.